Basic information

Eskişehir Tepebaşı Belediyesi "Altın Ayaklar" projesiyle bir ilke daha imza atıyor. Futbolumuzun unutulmaz isimleri, ayak ve el izleriyle ölümsüzleştiriliyor. Tepebaşı Belediyesi'nin yaklaşık iki buçuk yıldır sürdürdüğü çalışmayla futbol tarihimizin unutulmaz kramponlarının ayak izleri, file bekçilerinin de el izleri alındı.

TEPEBAŞI'NDAN ALTIN AYAKLARA VEFA PROJESİ

TÜRK FUTBOLUNDA İZ BIRAKANLAR ESKİŞEHİR'DE ÖLÜMSÜZLEŞİYOR

Eskişehir Tepebaşı Belediyesi "Altın Ayaklar" projesiyle bir ilke daha imza atıyor. Futbolumuzun unutulmaz isimleri, ayak ve el izleriyle ölümsüzleştiriliyor. Tepebaşı Belediyesi'nin yaklaşık iki buçuk yıldır sürdürdüğü çalışmayla futbol tarihimizin unutulmaz kramponlarının ayak izleri, file bekçilerinin de el izleri alındı. Ayak ve el izleri, Eskişehir'in en işlek yerlerinden biri olan Espark önündeki alana yerleştirilerek, futbol severlerin izlenimine açıldı. Açılış, 20 Ekim 2012 Cumartesi günü saat 11.00'de Espark AVM yanındaki Tepebaşı Belediyesi Sanat Evi önünde yapıldı.

SPOR: BARIŞ, DOSTLUK, KARDEŞLİKTİR

"Altın Ataklar" projesiyle ilgili bir basın toplantısı düzenleyen Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç ve proje danışmanı Eskişehirspor'un kaptanlarından Prof. Dr. Fethi Heper, projenin Türkiye'de ilk ve dünyadaki 3-4 projeden biri olduğunu vurguladı. Başkan Ataç, hazırlanan ve açılışı yapılacak "Altın Ayaklar"ın projenin 1. Etabı olduğunu belirtti. Ataç, "Spor, barış, dostluk ve kardeşlik demektir. Bu, hem bir vefa projesi, hem de turizm açısından Eskişehir'e fayda sağlayacak bir proje. Türkiye'den ve dünyanın farklı bölgelerinden gelecek insanlar, bu projede yer alan futbolcularımızın ayak izleriyle fotoğraf çektirecekler. Türk futboluna hizmet vermiş, milli takımda yer almış, futbolseverlerin gönlünde yer etmiş futbolcular ile gönüllerin şampiyonu efsane Es-Es'in ayak izlerini bir araya getirdik. Projede eksikler var, onları da zamanla tamamlayacağız. Projenin gerçekleşmesine büyük emek veren Fethi hocaya da teşekkür ediyorum" dedi.

"ESKİŞEHİR OLARAK ÇOK DAHA BÜYÜRÜZ"

Projeye danışmanlık yapan Eskişehirspor'un efsane kadrosunda yer alan Prof. Dr. Fethi Heper de, çok önemli bir projenin hayata geçtiğini belirterek, "Çok mutluyum, gururluyum. Tepebaşı Belediye başkanımız, kimsenin düşünmediği önemli bir projeyi hayata geçirdi. Bu projeyle biz Eskişehir olarak çok daha büyürüz. Zor bir proje, özveri isteyen bir proje… Bütün altın ayakların hepsini bir araya getiremedik, bazılarına ulaşamadık, zamanla onlara da ulaşılacak. Güzel şeyler her zaman eleştirilir. Ama eleştirinin de bir dozu var" diye konuştu.

"HER ZAMAN DESTEKÇİMİZ"

Eskişehirspor'un efsane kadrosunda yer alan, yıllarca Eskişehirspor ve milli takımın kaptanlığını da yapan İsmail Arca da, Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç'ın her zaman desteğini gördüklerini, efsane takım için halı saha hazırladığını ve sık sık bu kadronun Eskişehir'de buluşmasını sağladığını anlatarak, "Tek desteği başkanımız sayın Ahmet Ataç'tan görüyoruz. Kendisine çok teşekkür ediyorum" dedi.

"ÖNEMLİ BİR PROJE"

Eskişehirspor yönetim kurulu üyesi Nihat Çuhadar da, Eskişehirspor'un efsane takımının ev sahipliğinde böyle bir projenin hayata geçirilmiş olmasının önemli olduğunu söyledi. Çuhadar, Tepebaşı Belediye Başkanı Ataç'a teşekkür etti. Basın toplantısına, Eskişehirspor'un efsane takımından Fethi Heper, İsmail Arca, Nihat Atacan, Ender Gonca, Burhan İpek, Süreyya Özkefe, İlhan Çolak, Kamuran Yavuz, Ayhan Aşut, Burhan Tözer ve Vahap Özbayer katıldı.

UNUTULMAZ İSİMLER

Projenin ilk etabında; aralarında Fethi, Nihat, Ender, İsmail, İlhan, Ayhan, Vahap, Kamuran, Süreyya, Burhan İpek, Burhan Tözer gibi Eskişehirspor'un efsane kadrosundan futbolcuların yanı sıra, Lefter, Metin Oktay, Sanlı Sarıalioğlu gibi milli takım kadrosunda yer almış, toplam 50 isim bulunuyor.

ANA SAYFAYA DÖN PJOJE DETAY BİLGİSİ