Baskanimizdan

Eskişehir Tepebaşı Belediyesi olarak "Altın Ayaklar" projesiyle bir ilke daha imza attık. Futbolumuzun unutulmaz isimlerini, ayak ve el izleriyle ölümsüzleştirdik...

TEPEBAŞI'NDAN ALTIN AYAKLARA VEFA PROJESİ

TÜRK FUTBOLUNDA İZ BIRAKANLAR ESKİŞEHİR'DE ÖLÜMSÜZLEŞİYOR

Eskişehir Tepebaşı Belediyesi olarak "Altın Ayaklar" projesiyle bir ilke daha imza attık. Futbolumuzun unutulmaz isimlerini, ayak ve el izleriyle ölümsüzleştirdik.

Yaklaşık iki buçuk yıldır sürdürdüğümüz çalışmayla futbol tarihimizin unutulmaz kramponlarının ayak izleri, file bekçilerinin de el izlerini aldık. Ayak ve el izlerini, Eskişehir'in en işlek yerlerinden biri olan Espark önündeki alana yerleştirdik ve futbol severlerin izlenimine açtık.

Bu proje Türkiye'de ilk ve dünyadaki 3-4 projeden biridir. "Spor, barış, dostluk ve kardeşlik demektir." Bu, hem bir vefa projesi, hem de turizm açısından Eskişehir'e fayda sağlayacak bir proje. Türkiye'den ve dünyanın farklı bölgelerinden gelecek insanlar, bu projede yer alan futbolcularımızın ayak izleriyle fotoğraf çektirecekler.

Türk futboluna hizmet vermiş, milli takımda yer almış, futbolseverlerin gönlünde yer etmiş futbolcular ile gönüllerin şampiyonu efsane Es-Es'in ayak izlerini bir araya getirdik. Projede eksikler var, onları da zamanla tamamlayacağız.

Projenin gerçekleşmesine büyük emek veren Fethi hocaya da ayrıca teşekkür ederim.

ANA SAYFAYA DÖN PJOJE DETAY BİLGİSİ